קטגוריות
כתבות

טעויות נפוצות בהשקעה בנדלן בחו"ל

בעשורים האחרונים אנו רואים לא מעט ישראלים ומשקיעים זרים מוצאים לעצמם נכסים להשקעה בחול, עם השנים גם סוג ההשקעות הלך והשתכלל ואם בעבר הפופולריות בקניית דירות למגורים הייתה גבוהה כיום היא הולכת והופכת למגוונת יותר. אותו הדבר גם בנוגע ליעד ההשקעה, כאשר לא מעט ישראלים השקיעו בערים ומדינות שונות ברחבי אירופה, החל מיוון וקפריסין ועד לאנגליה וארצות הברית. אבל ככל שהטרנדים משתנים, סוגי ההשקעה הופכים למגוונים יותר כך גם מצטברות לעיתים הטעויות. ומבדיקה שעשינו ביררנו אילו טעויות נפוצות קורות בהשקעה ישירה או דרך קרן השקעה בנדל"ן בחול, האם זה הוא מיקום הנכס? האם אלו רק המיסים?

מיקומים והגדרות

השקעה נשמעת ללא מעט משקיעים מתחילים כאופציה" כזו או אחרת בה שמים כסף והוא "פוף" גדל.
אך להשקעה בדיוק כמו עסקים, מפעלים ואפילו קשרים בין אישיים צריכים שתהיה להם הגדרה, עבור מה הנכס נקנה? האם הוא משמש להשכרה לטווח הארוך? האם השימוש בו הוא למשפחות? לתיירים שמגיעים לנופש ארוך? הגדרות אלו חשובות וקריטיות גם אם מדובר בהשקעה בנכס תעשייתי, כמו אזור קניות בו השקעתם או בניין משרדים. ברגע שתדעו להגדיר למשך כמה זמן אתם מבקשים להשקיע, עבור מי הייתם רוצים שהנכס יהיה מיועד, תוכלו לראות את התמונה הרחבה. הרלוונטיות שבהגדרות אינה מסתיימת רק בסוג הנכס, אלא גם במיקום שלו. כך שאם תבקשו לקנות דירה באזור כמו ברצלונה, תצטרכו לדעת כי קצב התיירות שם גובה והתחלופה גם כן. עם זאת הפופולריות של דירות השכרה לטווח הקצר נחשבות ליותר נפוצות בעיר ברצלונה מאשר בערים אחרות באירופה.

אינטרסים סטטיסטיקות ותמונות

חשוב לזכור כי בעת קניית נכס מתלווים לא מעט התחייבויות כספיות שונות, החל ממס בולים, מס מקרקעין, מס רכישה ועוד. כל אלו הינם חלק מעלות הרכישה וכמו שיש לקחת בחשבון את מיקום הנכס, כך גם יש צורך לקחת בחשבון את ההוצאות הנלוות. יחד עם אלו חשוב להכיר את הנתונים, שכן גם מתווכחים או אנשי מקצוע נוספים ירצו לסגור את העסקה ויציגו נתונים המחזקים את הטענות שלהם. לכן חשוב שתבצעו בדיקה בעצמכם, אותו הדבר בנוגע לנראות הבית. אם יש באפשרותכם לראות את הנכס לפני הקנייה עשו זאת.