קטגוריות
כתבות

מתי כדאי לשקול מעבר לעדשות מגע?

השימוש בעדשות מגע בשנים האחרונות רק הולך וגובר, כך גם סוג העדשות משתכלל ומאפשר שימוש רחב יותר של לא מעט קבוצות מהאוכלוסייה הסובלות מליקוי ראיה שונים. שימוש שכזה יכול להיעשות גם על ידי סטודנטים שמוצאים את עצמם לא מעט זמן אל מול המסכים, גם בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי וגם בקרב בני נוער וחיילים בצבא. אך דווקא בגלל שמגוון העדשות רק הולך וגדל בשנים האחרונות, מאוד חשוב שתדעו מתי יהיה הזמן הנכון ביותר עבורכם לעבור ממשקפיים אל עדשות מגע מכיוון שהשימוש בהן שונה בלא מעט אופנים מהשימוש במשקפיים. אז לפני שאתם מבצעים את המעבר הכל כך מבורך הזה הבאנו עבורכם את כל מה שאתם לשקול במעבר ממשקפיים לעדשות מגע.

שינויים בשגרה

בדיוק כמו לא מעט איברים והתנהגויות שלנו גם השימוש במשקפיים יכול להשתנות בהתאם לצרכים ולשגרה חדשה שאנו יוצרים לעצמנו, לכן בזמנים בהם אנו משנים את ההרגלים שלנו ואת השגרה ייתכן והמעבר אל עדשות מגע דווקא יכול להיות מועיל. אחת הדוגמאות לכך היא הצורך לעבוד הרבה יותר זמן אל מול המחשב, מצב אשר יכול לייצר לא מעט לחץ על העיניים ולגרום לתחושת חוסר נוחות באזור עליו מונחות המשקפיים.
בסיטואציה שכזו המעבר אל עדשות מגע יכול להיות משתלם מכיוון שהוא יחסוך לכם גם את כאבי הראש שיכולים להתלוות לזמן עבודה ממושך אל מול המסך וגם את חוסר הנוחות שתרגישו עם המשקפיים לאורך זמן.

שינוי במספר

ובדיוק כמו ששינוי שיגרה או סביבת עבודה שלנו יכולה לגרום לנו להחליף הרגלים, כך גם המספר בעין יכול לגדול עם אותם שינויים. כיום עדשות מגע רבות מאפשרות ללא מעט אנשים הסובלים מבעיות ראיה להצליח ו"להשתלט" עד כמה שניתן על בעיות העיניים, וזה נעשה על ידי כמה סוגים שונים של עדשות מגע כמו עדשות טוריות או עדשות מולטי-פוקליות. עדשות אלו שכמובן מגיעות לאחר התאמה של האופטומטריסט אמורות לתת מענה למספרים שעלולים לגדול משמעותי ובלא מעט מהפעמים אף הוכחו כמועילות עבור אנשים הסובלים מעליה פתאומית או בעיות ראייה גנטיות. אך יחד עם זאת בכל הקשור לעלייה במספר, ראשית יש להיוועץ עם אופטומטריסט שיוכל לבצע הערכה מדויקת ולהמליץ במידת הצורך על העדשות הנכונות.