קטגוריות
כתבות

פעילות גופנית

ביטויים עיקריים:

1.מניעת מחלות

2.תרופת הפלא

3.מה פעילות גופנית עושה לגוף שלנו

עד לא מזמן פעילות גופנית הייתה נפוצה בעיקר בקרב ספורטאים,האדם הממוצע שעובד כל יום מ 9-17 ומחזיק משפחה לא ממש הקדיש לכך זמן. בכלל,גם בקרב צעירים עד לפני כ 15 שנים אם היינו בודקים מה אחוז המתאמנים בגילאי 15 -18 ,הוא לא היה עולה על 10 אחוז.

עם השנים והמודעות,פעילות גופנית תפסה מקום בחייהם של יותר ויותר אנשים,בין אם זה בקרב צעירים וצעירות שרוצים להראות טוב יותר כדי לעלות תמונה לאינסטגרם ולגרוף לייקים ובין אם זה בקרב מבוגרים שרוצים לשמור על בריאותם.

היום במדינת ישראל בגילאי 41-44 כ 50 אחוז מבצעים פעילות גופנית כזו או אחרת,וככל שנלך ונעלה בגיל אחוז העוסקים בפעילות גופנית כלשהי יעלה.

פעילות גופנית היום היא לא רק כדי לבנות גוף של דוגמן בחדר הכושר,פעילות גופנית היא חלק מחייו של כמעט כל אדם.

עם השנים הלכו והתחזקו המחקרים על יעילותה ותרומתה של פעילות גופנית לאורח החיים שלנו.

אנשים שעוסקים בספורט  מקטינים את הסיכוי לפתח את המחלות הנפוצות במערב היום(סרטן,לב,כולסטרול גבוה ,סכרת)

מחקרים גם מראים שפעילות גופנית משפרת את איכות וזמן השינה שלנו,היא משפרת גם את היכולת שלנו להתרכז,בקורס פסיכומטרי למשל ששם מדובר בלימודים נורא אינטנסיביים אחת ההמלצות כדי לשפר את יכולת הריכוז היא לצאת לריצה מידי פעם.

אם נלך 15 שנים אחורה כמות המנויים בחדר הכושר הייתה כרבע ממה שהיא היום,אחוז גבוה מאד באוכלוסיה מחזיק מנוי מחדר הכושר גם אם לא הולך לבקר שם באופן קבוע,להמון אנשים יש זיקה לספורט,כלשהו,זה הפך לחלק מהתרבות,תיכוניסטים הולכים אחרי בית הספר להתאמן ומתחרים אחד בשני מי מעוצב יותר,מבוגרים הולכים אחרי שעות העבודה על מנת לשמור על בריאותם,

לסיכום אדם שימור על פעלות ספורטיבית באופן קבוע  יחיה טוב יותר ,ירגיש עייף פחות,יישן טוב יותר,ויהיה בריא יותר!