קטגוריות
כתבות

שיעורים באהבה

קיבלתי שיעור חשוב היום במשמעות החיים. נשמע מפוצץ נכון? ובכן, זה לא היה אירוע קוסמי אלא יותר הבנה קטנה של מה באמת חשוב. האמת היא שבחיים שלנו מגיל קטן אנחנו רוצים. זו מהותנו. רוצים לראות עולם, לחוות דברים מעניינים, להצליח. הרבה סוגים של רצונות, אבל לדעתי, כולם מסתכמים ברצון אחד – רוצים ליהנות. רוצים שיהיה לנו טוב. 

"אני אוהבת את הילד שלי כי הוא שלי"

לוקח הרבה שנים של בלבולים עד שמבינים שאנשים אחרים הם אמצעי למטרה בשבילנו. שאנחנו משתמשים בהם ולא באמת אוהבים. אם היינו אוהבים באמת הרי זה לא היה משנה אם האהוב שלי כבר לא יפה, מוצלח, מושך אותי, משעמם או מעצבן? הילד שלי הרי יכול להיות מפלצת קטנה בעיני אחרים אבל בעיני הוא תמיד מושלם. מדוע? פשוט כי הוא שלי. כי אני אוהבת אותו ולכן זו אהבה הרבה יותר אמיתית מאהבה שבין בני זוג, אבל גם האהבה הזו היא אינטרסנטית כי הרי כמו שאמרתי, אני אוהבת את הילד שלי כי הוא שלי. את הילד של השכן אני לא אוהבת…האהבה שלנו לילדים היא מתנה עבורנו מהטבע כדי שנרצה ונוכל לגדל אותם ולא ולהשתגע תוך כדי. אל תבינו אותי לא נכון, אהבה של הורה לילד תזיז גם הרים והיא עמוקה וחזקה אבל היא ניתנה לנו מהטבע בכוונה. 

אז מה זה אומר? חשבתי על זה הרבה ואני חושבת שזה אומר שאם אנחנו רוצים לאהוב באמת אנחנו חייבים ללמוד לאהוב אנשים אחרים. אם לרגע הייתה נעלמת מאיתנו תחושת המשפחה – מה היה קורה? כולם היו זרים ולא חשובים בעיני יותר. ואם היה קורה ההפך? אם היינו מבינים או מרגישים פתאום שכולנו משפחה – כל האנשים בארץ, אולי כל האנשים בעולם – כולנו נשמה אחת, מה היה קורה אז? היו קורים דברים שהיום היו נראים לנו כמו ניסים כי אז היינו מוכנים לאהוב מעל הבדלים ושוני והיינו מבינים שאהבה היא כל מה שחסר לנו!! תחושה של קרבה וקשר, כבוד וחיבה, מעל לשימוש שלי באותו אדם, דעות או סגנונות חיים. 

אם תשאלו אותי אני חושבת שבגלל זה אנחנו פה – 8 מיליארד אנשים. הטבע רוצה שאנחנו ננצח אותו. ננצח את הדרך שבה הוא יצר אותנו – קטנים ואנוכיים – ונרצה לאהוב. משמעות החיים היא אך ורק ללמוד לאהוב. 
אני חושבת שבתוך הקשר שנשיג אז בינינו כאן בארץ ואפילו בכל העולם עוד נגלה הרבה סודות של הטבע. הרבה ניסים.  

אולי אחרי שנלמד לאהוב אחד את השני , נגלה אפילו אהבה  גדולה יותר שמחכה. אהבה לכוח העליון.

נשמע שבעצם טוב שאנחנו פה.  שווה לחיות ושווה להשתתף בתהליך ולגלות.