קטגוריות
כתבות

תכניות היתר בניה שהוצאו לאחרונה בעיריית חיפה

שוק הנדל"ן בישראל נחשב לאחד השווקים הקשים מבחינת השקעה או קניית דירה עבור זוגות צעירים, אך בשנים האחרונות נעשים מאמצים אדירים בכדי למתן את השוק כמה שניתן ולאפשר השקעה סבירה ומגורים עבור אזרחי ישראל. חלק מהמאמצים שנעשים על מנת להפשיר קרקעות ולייצר עוד יחידות דיור היא לא אחרת מ"פינוי ובינוי" ואחת הערים שהפכו למוקד של אותה תוכנית, היא בירת הצפון-חיפה.
שוק הנדל"ן בצפון אינו פעיל כמו זה שבמרכז וכך גם המחירים, אך בנוסף לזאת היצע הדירות בעיר חיפה נחשב לדי מיושן ובחלקים רבים בעיר תוכלו למצוא דירות בנות 70 ו80 שנים. בשנה וחצי האחרונות אישרה עיריית חיפה לא מעט תוכניות בנייה חדשות, בדקנו אילו תוכניות היתרי בניה קודמו ואילו היתרים הוצאו לאחרונה.

בת גלים

העיר חיפה היא בעל כל הפרמטרים להפוך לעיר מרכזית לא רק בצפון הארץ אלא אפילו במזרח התיכון כולו
כך שאם אנו פורטים אותם, נוכל לראות כי מדובר בעיר בעלת שטח די גדול, רצועת חוף ממש לא קטנה יחד עם אזורי תיירות מרהיבים כדוגמת הגנים הבוטנים ושכונות היסטוריות. בעיריית חיפה החליטו כי זה הזמן הנכון למנף את הבירה הצפונית, כאשר בשכונת בת גלים אושר תוכנית במאי האחרון לבניית בניין בעל 7 קומות, אשר יכלול 42 חדרי מלון לאירוח תיירים ומבקרים ועוד 44 דירות למגורים. המבנה יתפרס על פני 250 מטרים רבועים ובנוסף למבני המגורים והאירוח, יבנה גם מועדון לרווחת תושבי שכונת בת גלים.

נווה דוד

אחד האזורים שאמורים לשנות את פני העיר חיפה ובמיוחד את אזור החוף הדרומי שבעיר, השכונה שנקראת נווה דוד משתרעת כל פני שטח של 1600 דונמים, ואמורה לעבור מהפך של ממש. תחילה הדגש בעירייה הוא לייצר עוד דרכי גישה כמו גשרים, מנהרות ושבילים על מנת לחבר את שאר שכונות העיר, אחריו פיתוח גינות ואזורים ציבוריים לטובת האוכלוסייה באזור. אך גולת הכותרת הינה הוספה של כ8000 יחידות דיור חדשות והן יכללו את שכונות נווה דוד, שער העלייה, עין ים ומערב קריית שפרינצק.